ZAPROSZENIA ŚLUBNE INNE NIŻ WSZYSTKIE

c15a9f 4a0545f7083542ae98855018b4aecb24mv2 d 3663 2119 s 2

 

Zaproszenia ślubne inne niż wszystkie

Zaproszenie ślubne jest pierwszą informacją dla gości, jakie będzie Wasze wesele. Zadbaj o to by było inne niż wszystkie. Przedstawimy Ci kilka pomysłów na to, by uczynić zaproszenie tak samo wyjątkowym, jak Twoje wesele.

Możliwości na wykonanie zaproszenia jest bardzo dużo. Nie ograniczają nas już dostępne środki, jak kiedyś. Nawet jeśli nie masz wyjątkowych umiejętności plastycznych, z pomocą materiałów dostępnych w specjalistycznych sklepach papierniczych i w internecie, możesz zrobić piękne i wyjątkowe zaproszenia ślubne.

Ostatnio, coraz popularniejsze stają się ekologiczne zaproszenia ślubne. Dzięki swojej prostocie są naprawdę piękne i skromne. Można je wykonać na szarym papierze z dodatkiem naturalnych materiałów takich jak sznurek, drewno czy kwiaty.

Zaproszenie na humorem to propozycja dla osób, które mają dystans do siebie i ceremonii. Jeśli wiecie, że Wasze wesele będzie luźne i pełne humoru, zadbajcie by już na zaproszeniach o tym poinformować. Dobrze sprawdzi się tu np. krótki komiks lub rebus dla gości. Takie zaproszenia ślubne charakteryzują się również oryginalnymi rysunkami, karykaturami narzeczonych lub zabawnymi wierszykami. W tym przypadku, można pozwolić sobie także na odstępstwo od ozdobnej czcionki.

Dobrym pomysłem na zaproszenie gości na najważniejszy dzień w życiu, jest wykonanie foto zaproszenia ślubnego. Szczególnie sprawdzi się to wtedy jeśli lubicie robić sobie zdjęcia. Może przed ślubem mieliście jakąś sesję zdjęciową np. z okazji zaręczyn? Wykorzystajcie to!

Którykolwiek styl zaproszeń wybierzecie pamiętajcie: zaproszenia to wizytówka Waszego ślubu i wesela. Każde powinno być dokładnie i poprawnie wypełnione i zaadresowane w trzeciej osobie. Po słowach: „mają zaszczyt prosić” wpiszcie imię i nazwisko osoby zapraszanej, następnie podajcie datę, miejsce i godzinę przyjęcia. U samego dołu mogą znajdować się skróty: „R.S.V.P.” (repondez s’il vous plait - proszę o odpowiedź), „P.M.” (pour memoire - dla pamięci) i dopisek en cas d’empechement (w razie niemożności przybycia) oraz nr telefonu do Was.